Quantcast

Shtëpia ideale për ju, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit 2018

30.10.2017
Ëndërrues i zjarrtë ose i ëmbëlsuar? Realist ose mendimtar i thellë? Gjeni një shtëpi që i përshtatet shenjën tuaj.
 Çdo shenjë zodiake graviton për karakteristika të ndryshme të shtëpisë, dhe konsultimi me yjet mund t’ju japë një perspektivë argëtimi në stilin tuaj.
 Lexoni për të gjetur shtëpinë tuaj ideale bazuar në horoskopin tuaj. Dhe na tregoni në komentet nëse tingëllon si ju!
 
 
Ujori (20 janar - 18 shkurt)
Një ëndërrimtar dhe lidhës, ju pëlqen një shtëpi që reflekton anën tuaj idealiste. Kjo do të thotë që ju mund të keni një shtëpi njëkatëshe të largët me muralet mistike dhe perde me rruaza.
 Por ju gjithashtu mund të dëshironi një shtëpi me një hambar dhe disa hektarë tokë për të strehuar familjen tuaj në rritje të kafshëve të shpëtuara - ose edhe një shtëpi ose apartament në grup që të përputhet me vizionin tuaj te perbashket.
 

 
Peshqit (19 Shkurt - 20 Mars)
Të thellë dhe të ndjeshëm, ju pëlqen të rimbushni në shtëpi në mënyrë që të jeni të freskët për bisedat e thella për gjërave qe ndodhin në botë tuaj. Ju e doni të jeni afër ujit dhe nuk ndikon tek ju nëse dikush mendon se ju jeni duke marrë te qënurit një shenjë uji shumë seriozisht.
 Ju mund të zgjidhni të jetoni pranë një lumi ose kudo që përfshin një udhëtim tragetesh. Natyrisht, nëse mund ta lëkundni, shtëpia juaj ideale ka një pishinë dhe një pamje të oqeanit - ose mund të notojë gjithashtu.

 
Dashi (21 mars - 19 prill)
Ju jeni entuziast dhe energjik, dhe jetoni për argëtim. Kur të kërkoni një shtëpi, ju do mendoni për të gjitha mënyrat që ju mund ta gëzoni atë plotësisht.
 Si një marrës rreziku natyral impulsiv, keni nevojë për një vend për tu relaksuar në mënyrë që të mund të jeni më të balancuar në botë. Shtëpia juaj ideale ka një karaoke den, një mur per ngjitje ose një trampoline.

 
Demi (20 prill - 20 maj)
Ju keni një reputacion për të qenë i strukturuar dhe i qëndrueshëm, por jeni shum larg të qënurit i mërzitshëm - keni goxha shije dhe doni gjërat më të mira në jetë.
 Meqenëse je një shenjë e tokës, ju pëlqen të jeni të qëndrueshëm dhe të rehatshëm dhe nuk ndiheni nën presion për të dalë. Pra, ka kuptim që ju do të doni të gjitha kushtet e tuaja të preferuara në shtëpi, si një bodrum vere me porosi (ose bar!) Të plotë me karrige të rehatshme.

 
Binjakët (21 Maj - 20 Qershor)
Ju jeni shenja e binjakeve: miqësore, llafazane dhe pak i hutuar. Ju jeni një komunikues i madh, kështu që ju nevojitet Wi-Fi kudo në shtëpinë tuaj - ju nuk dëshironi të humbni një cicërim të rëndësishëm ose thirrje Skype. Për biseda në person, mund të zgjedhësh një bisede normale në dhomën e ndenjes.
 Gjëja e rëndësishme për një person si ju është të mbashni gishtin në puls gjate gjith kohes, madje edhe në shtëpi.

 
Gaforrja (21 qershor - 22 korrik)
Empatik dhe edukues, ju jeni një kujdestar natyror. Ju mund të kaloni orë duke bërë recel dhe biskota për miqtë ose duke I ndihmuar sa here që dikush është i stresuar.
 Për ju, një kuzhinë e pajisur mirë është një domosdoshmëri, veçanërisht nëse ka ndonjë vënd ku vizitorët mund të ulen derisa ju piqni. Si një gaforre i kujdesshëm, ju jeni gjithashtu mbrojtës për hapësirën tuaj dhe familjen tuaj, kështu që ju do të ndiheni më të sigurt kur të investoni në një shërbim të qëndrueshëm dhe te fortë alarmi.

 
Luani (23 Korrik - 22 Gusht)
Ju e doni vëmendjen, nëse jeni duke e dhënë ose duke e marrë atë. Si udhëheqës natyror i grupit tuaj, nuk doni asgjë më shumë se të organizoni një darkë të madhe që sjell të gjithë miqtë tuaj së bashku.
 Ju preferoni një shtëpi me shumë hapësira zbavitëse, duke përfshirë një dhomë ngrënie të mirë, dhe dhoma gjumi për të ftuarit. Natyrisht, do të dëshironi edhe ndriçimin e shkëlqyer të banjove, kështu që ju mund të stiloni atë.

 
Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)
Jeni natyrisht të detajuar, të ndërgjegjshëm dhe përgjegjës. Ju e doni planifikimin, organizimin dhe mbajtjen e shtëpisë suaj sa më të paster. Ju jetoni për një dollap të organizuar mirë, ku mund të vendosni gjithçka në vendin e vet.
 Një tjetër tipar i ëndrrës së Virgjëreshës - një vakum qendror, sepse e vetmja gjë më e mirë se sa organizimi është pastrimi.

 
Peshorja (23 shtator - 22 tetor)
I Durueshëm, i balancuar, dhe kureshtar, ju pëlqen të keni një shtëpi të bukur, por ju nuk keni nevojë të jetoni në një rezidencë për të qenë të lumtur.
 Ju gjithmonë do të vendosni një zyrë në shtëpi për veten tuaj - jo domosdoshmërisht për të punuar, por edhe për dizajnimin e një kopshti, krijimin e një buxheti familjar, ose planifikimin e pushimeve. Si Peshore me interesa të shumta, ju tentoni të grumbulloni hobi, kështu që një dhomë artizanale është një domosdoshmëri.

 
Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)
Si një Akrep i fshehtë, nuk e keni problem një shtëpi që është pak e errët - për aq kohë sa keni një jetë private pa shqetësime nga fqinjët. Mund të shtrihesh në anën tënde të errët dhe të zgjedhësh një shtëpi të vjetër, sidomos me një kalim të fshehtë, një histori intriguese ose një varreze aty pranë.
 Akrepët janë shumë besnikë, kështu që sapo të keni zgjedhur një shtëpi, ju nuk do të dëshironi të lëvizni për një kohë. Vendosuni në shtëpinë tuaj dhe visheni me pëlhura sensuale dhe kuriozitete misterioze.

 
Shigjetari (22 nëntor - 21 dhjetor)
Ju jeni eksploruesi dhe udhëtari i zodiakut, kështu që keni nevojë për një shtëpi që mund të strehojë ju ne dëshirën tuaj për të udhëtuar. Kjo do të thotë një motorr ose një shtëpi portative . -Si nje Rulo.
 Shigjetaret janë gjithashtu kërkues shpirtëror, kështu që ju mund të zgjidhni një shtëpi në një vend të qetë, si shkretëtira apo malet. Më e pakta, ju keni nevojë për mure të pastra dhe të bardha për të shfaqur suveniret tuaja.

 
Bricjapi (22 Dhjetor - 19 Janar)
Ju jeni të etur për pune dhe të sinqertë, me një anë të çuditshme jo dhe aq sekrete . I adaptueshëm dhe i qëndrueshëm si dhia juaj emblematike, ju jeni të kënaqur kudo. Kjo do të thotë që ju mund të jeni shume komod dhe me një studio apartament , por ju jeni gjithashtu të gatshëm për të rikonstruktuar një shtëpi të vjetër përsëri na fillimi.
 Ju gjithashtu mund të përqafoni çudinë tuaj dhe të shkoni në një shtëpi krejtësisht të çuditshme, si një autobus shkolle të konvertuar.

 

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Anëtaresohu
  Përdoruesi
  Fjalëkalimi
  Keni harruar fjalëkalimin? Më kujto