Quantcast

Te investosh ne lluks??? Londra.

10.06.2013
Te investosh ne lluks??? Londra.

Ka realitete dhe situata qe duken dhe qendrojne krejtesisht jashte krizes ekonomike, por mbi te gjitha jashte krizes boterore te iobiliareve. Ka qytet dhe lagje ku veshtiresit per te blere dhe per te shitur nuk egzistojne, por perkundrazi cmimet lulezojne dhe tregu imobiliar po ashtu nuk po njeh renie.

Ne kete menyre nje kompnai Christie’s, ka vendosur te krijoj duke u bazuar ne disa kritere, si pershembull prodhimi i brendshem bruto i qytetit, prezeca e miliardereve ne ate qytetm, gjithashtu edhe kompanit nderkombetare ne ate qytet. Natyrisht duke pasur parasysh renditjet e ndryshme per cilesin e jeteses, ne rang botror, cilesin e investimeve ne sektorin e pronave te lluksit, natyrisht studimi merr parasysh edhe kuotimet e larta te arritura nga shitja e pronave ne te gjithe zonen e qytetit.

Klasifikimi sjell ne vend te pare qytetin e Londres, e cila ndodhet ne vendin e pare gati ne te gjitha kriteret e marra parasysh. Ne vendin e dyte eshte Nju Jorku, ndersa medalja e bronxit i shkon  Costa Azzurra, ku merret parasysh per pranin e nje numri shume te madh te shtepive te lluksit.

Pak me poshte vjen Hon Kongu, qe e ndjek nje qytet tjeter i rendesishem Parisi, qe tregon edhe njeher pervec elegances dhe klasit si qytet, por ka interes financiar. Nga vendet e fundit te listes jane disa qytet te tjera Amerikane, dhe te ben pershtypje prezence e qytetit te Torontos.

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Anëtaresohu
  Përdoruesi
  Fjalëkalimi
  Keni harruar fjalëkalimin? Më kujto