Quantcast

Shtepi ne rere.

18.06.2013
Nje shtepi e cila implentohet shume mire me arsyen per te cilen eshte ndertuar, PLAZHIN.
Ky projekt eshte menduar nga studioja AIRES MATEUS ARKITEKT, dhe eshte prezantuar ne bienalen e Venecias ne 2010 dhe vazhdon te kete nje interes shume te madh.
Struktura, eshte e ndare ne dy trupa te ndare, guzhina dhe dhoma e ndenjes, ne te cilat dyshemeja eshte thjeshte me rere, dhe ajo e dhomes se gjumit dhe sherbimeve.
Struktura, eshte e gjitha e ndertuar me teknika tradicionale dhe materiale natyrale, si druri dhe kashta, me qellimin qe te rilidhi njeriun me hapesirat dhe me materialet e ofruara nga vet natyra.


Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Anëtaresohu
  Përdoruesi
  Fjalëkalimi
  Keni harruar fjalëkalimin? Më kujto