Stili i pershtatshem sipas shenjave te Diellit

29.08.2014
Preferoni nje pamje minimale apo një përshtatje plot me momente kujtimore, të stilosh sipas stilit natyral të shenjës së Diellit do ju ndihmojë të ndiheni plotësisht në shtëpi. Këtu mund të zbuloni pjesët që ju duhet  për ta bërë shtëpinë tuaj të reflektojë realisht vetveten.


 
Dashi: funksionaliteti
Hapsira duhet të jetë eficente dhe e lehtë për tu aksesuar. Ju thjesht nuk keni durimin të ngatërroheni me detaje që ju hajnë kohën. Për tu përshtatur me energjinë tuaj të pashtershme, dekoroni me ngjyra te shdritshme dhe të theksuara.
 
Demi: rehatia
Vazhdoni dhe mburruni me sende të shtrenjta si divani apo krevati. Cilësia ka rëndësi, ndërkohë që fibrat natyrale krijojnë një ambjent relaksues për ju. Tonalitetet e ngjyrës së tokës dhe neutralet e buta janë ideale për ju. Dhuroni ato që nuk përdorni më për ti mbajtur gjërat e freskëta.
 
Binjakët: komunikim
Përmirësoni teknlogjinë e brendshme në shtëpi që të jetë sa më shumë të mundet aerodinamike dhe multi-funksionale. Konsideroni montimet në mure për ekranin e TV, dhe investoni në shpejtësinë e internetit.
 
Gaforrja: Familje
Mbushni një faqe të tërë muri apo korridor me foto në kornizë të familjes tuaj të madhe, po ashtu dhe me kujtime nga e shkuara juaj. Ju jeni sentimentalistë ne zemër kështuqë këto pjesë me plotëkuptim do kenë më shumë vlera për ju se cdo dizajn tjetër modern apo trendy.
 
Luani: luks
 Gjithmonë bli më të mirën që mund të përballosh. Ju jeni i njohur për tërheqjen ndaj etiketës,prandaj do jeni krenar për përfshirjen e një “couture”,pjese moderne, në koleksionin tuaj. Ngjyrat e ngrohta janë ideale.
 
Virgjëresha: fuksioni
Dëshira juaj për rregull nënkupton sistem ruajtje eficent dhe në një linjë. Ndërkohë që do shfrytëzoni cdo cm të hapsirës,nuk do mbani asgjë që nuk është funksionale. Anti-rrëmujë është emir juaj i dytë dhe ju vendosni standartet me sesa shumë mund të bëhet me pak gjë.
 
Peshorja: dekor
Estetika kë rëndësi për ty, kështuqë sigurohuni që të dekoroni me gjëra të bukura që reflektojnë stilin tuaj. Shmangni të lirat dhe të falurat. Shtëpia juaj është si një galeri arti-për të cilën vetëm ju mund të kujdeseni. Delicate, e ehtë dhe me ajrosje është më e mira,sic janë sipërfaqet metalike dhe me xham.
 
Akrepi: private
Ju doni që shtëpia juaj të etë një mënyrë arratisje, kështu ngjyrat e errëta dhe vendet e qeta funksionojnë vecanërisht mirë për ju. Ju jeni tepër i rezervuar dhe preferoni ti mbani kujtimet e vecanta e personale në minimum. Planifikoni rregullisht të sistemoni shtëpinë pasi keni tendencë për tu dhënë pas gjërave.
 
Shigjetari: i lakmueshëm
Idealisht shtëpia juaj është lehtësisht i transportueshëm, për të kënaqur brendsinë prej cigani që keni. Meqë është e pamundur, dekorojeni me objekte dhe artifakte prej aventurave të tuaja. Bëjeni shtëpinë me sa më pak gjëra për tu mirëmbajtur kështu kur të ikni në udhëtim të mos keni shumë arsye për tu shqetësuar.
 
Bricjapi: historik
Tradicionalja dhe struktura janë thelbësore për ju. Bëjeni tuaj hapsirën me pjesë të selektuara të cilat reflektojnë historinë tuaj personale, si dhe me sende me vlerë e cilësore të familjes tuaj. Prakticitet ju përshtatet mirë kështu që konsideroni të ripërdorni pjesë ekzituese para se të blini dicka të re.
 
Ujori: eklektik
Ju njiheni për idetë tuaj të cuditshme, kështu që injoroni rregullat e dizenjimit ndërkohë që dekoroni për tju përshtatur stilit dhe shijeve tuaja eklektike.  Miksoni modelet e letrave të murit, pikat me vijat-gjithcka për të krijuar një stil që të jetë unik për ju!
 
Peshqit: shërues
Si një shenjë deti, dushi dhe vendi ku laheni janë gjërësisht të rëndësishme për ju,kështu kjo pjesë e shtëpisë është e sigurt që duhet të jetë luksoze. Ju dëshironi një vend jetese që është i rehatshëm, preferueshmërisht me punime të brendshme të buta. Sendet “e lehtë për tu përdorur” janë celësi,bazuar në tendencën tuaj për low-tech,përdorim të pakët të teknologjisë.

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Anëtaresohu
  Përdoruesi
  Fjalëkalimi
  Keni harruar fjalëkalimin? Më kujto