Të flesh në New York për 1 dollar/nata është e mundur… në qeli.

25.08.2014
Në qoftë se jeni në kërkim të pushimeve low-cost (me kosto të ulët), New York mund të jetë qyteti i juaj. Paradoksalisht “qyteti që nuk fle kurrë” është ndër qytetet më të shtrenjta në botë: çmimet e shtëpive janë të shtrenjta. Qiratë janë stratosferikë dhe edhe fjetja në një hotel apo rezidencë rezulton shumë e kushtueshme. Por ka kush ofron një zgjidhje ekonomike dhe mbi të gjitha origjinale.

Për 1 dollar nata artisti Miao Jiaxin jep me qira një burg në Bushwick, Brooklyn, lagjia e artistave. Çarçafë , aksesorë për banjo të pastra çdo ditë janë të përfshira në çmim. Ama ka disa rregulla që duhen respektuar: artisti kërkon nga të të ftuarit e tijj të qëndrojnë prapa hekurave nga 09:00 deri në 12:00 pa hyrë në internet dhe pa folur; burgu për më tepër filmohet më telekamera 24 orë në ditë dhe gjithçka që ndodh pas hekurave trasmetohet në streaming.

Domethënë privatësia nuk do jetë në nivele të larta por sfidojmë këdo të fle në “qytetin e pagjumë” me vetëm 1 dollar nata.


Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Anëtaresohu
  Përdoruesi
  Fjalëkalimi
  Keni harruar fjalëkalimin? Më kujto