10 Keshilla te mira kur jetoni me qera

May 15, 2014
Një nga gjërat më të mira që ju mund të bëni si një qiramarres është të trajtoni vendin si shtëpinë tuaj në vend të një kontrate 12 mujore .shikoni ato dhe ndajini me te tjeret

Ndryshimi i dritave. Vendosni tonin e projektimit në vendin tuaj duke zëvendësuar dritat standarde me të reja që i përshtatet shijes tuaj . Plus përdorni poca më të ulët watt për të krijuar një atmosferë intime në shtëpinë tuaj .
Jetoni me idene e "shtëpi ëmbël në shtëpi " . Edhe pse kjo është e marre me qira , ju jeni që jetoni atje, në perspektivë kjo është shtëpia juaj dhe vendin qe ju të gëzoni, të relaksoheni dhe të lëshoheni .
Ruaj kutite tuaja . Ruajini ato duke i kyrsuer vetes sasi paraje, duke i palosur e vendosur ne sirtare apo dollap
Blej një kuti me vegla. Një kuti me vegla e vogël me një çekiç , gozhdë , kaçavidë , etj është një burim i madh ndihme kur leviz apo zhvendosesh diku.
061109_rent03.jpg

Hiqeni qafe ate "kuti " që ju zvarrisni me vete . Nëse ju nuk e keni hapur atë , atëherë ndoshta nuk keni nevojë për atë . Të vërtetë  konsideroni atë që  po  mbani në shtëpinë tuaj . Nëse është e kuptimplotë pastaj të gjeni një vend për të. Në qoftë se jane thjeshte gjëra ,konsideroni ta hiqni fare.
Lyerje . Ju mundet vërtetë të projektoni hapësirë ​​tuaj me ide të medhae plot ngjyra . Merrni nje hap shtesë dhe konfirmoni qiradhënësin tuaj që ju mund të pikturoni dhe ai thjesht të rilyej kur të jeni gati për të lëvizur . Nëse ju nuk kanë lejuar për të pikturuar apo lyer , ka disa letra-muri qe pershtaten me deshirat tuaja.
Përdorni muret e tua . Është e lehtë për të mbushur vrimat e gozhdëve kur të largoheni keshtu qe varni fotot tuaj të preferuar dhe artin qe doni. Rrethojnë veten me gjërat që doni.
.061109_rent04.jpg

Investoni në copeza që ju e dini që do ti mbani . Së bashku me idene "shtëpi e embla shtëpi", investoni në copeza që ju doni dhe ju e dini që do ti përdorni . Harrojeni idenë e pritjes derisa te gjeni një vend . edhe pasi te keni lene vendin me qira , ju do të keni këto me vete
Shpaketo të gjitha plackat, gjerat e tua. Mund tju duhet shume kohe ose mos te keni kohe per ta bere, por do ndiheni ne shtepine tuaj.

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind