Quantcast

13 kokteilet me te fresketa qe do provoni!

Jun 23, 2014
Çfare eshte moti I nxehte pa nje pije te ftohte ne duart e tua?
1.       Boronice- miks vere dhe uji te gazuar me borzilok

Kjo pije kombinon shijen e sezonit te ftohte me gaz e fresket te pijeve te kohes se nxehte.
2.       Panxhar me ereza Bloody Mary

Panxharet  e pjekura I shtojne ne cilesi ndryshe “tokesore” klasikes Bloody Mary
3.       Gin Rickey me mjeder

Brian Dayton, drejtor I pijeve  ne Oak, ngacmon Gin Rickey klasik duke I shtuar mjeder te fresketa vere.
4.       Japanelo- Burbon me mente te thepisura.

Shef Edward Lee ngacmon statusin klasik te kokteilit me nje shurup te thjeshte te bere ne shtepi japanelo.
5.       Soda Xhinxher-Pjeshke

Shtoni nje sperkatje rumi per te zbuuzar potencialin e pas-darkes se ketij freskuesi.
6.       Bellini moonshiners

Shef David Bancroft krijoi Bellini Moonsjiners- nje perzierje te shampanjes se shtrenjte me Whiskey Lincoln County Lightning. Pjeshkat e fresketa dhe borziloku I shtojne nje shije vere.
7.       Rozmarine- Perzierje konjaku leng limoni dhe mjalte

Nje bime gjelberuese pranverore, me rrethim te sheqerosur, dhe prekur nga mjalti. Shkembyer me likor portokalli- perditeson cokteilin klasik te konjakut.
8.       Kokteil vere dhe lule shtogu

Ky kokteil I lehte dhe freskues me baze veren, merr nje embelsi te kendshme nga likori I lules se shtogut. Eshte e thjeshte te perzihet ne kohe per tju sherbyer miqve qe sapo kane ardhur.
9.       Margarita me portokall dhe xhinxher

Me koncentrat leng portokalli ju mund te merrni nje margarita te shijshme ne shume pak caste.
10.   Gin me thyerje te shijes se qershise

Gin-I shton nje shije bimore qe demostron thartesine e qershise.
11.   Pjeshke dhe mimosa.

Ky kokteil I lehte dhe freskues mbushet me manaferra te embla, pjeshka dhe mjaftueshem flluska sa per tu ndjere festiv.
12.   Margarita te pafajshme

Kjo pije e anashkalon thatesiren e sheqerit, nderkohe e merr shijen e tij nga lengu I fresket I limes,shurupit te agaves, lezeti portokalles dhe mentes,-duke kursyer 80 kalori per kokteil.
13.   Freskues Tequila-Ananas

Recete e ardhur nga Joe Campanela e fresket dhe plot shije per nje dite te nxehte.

Njoftimet që do të krahasohen

Nuk ka prona per tu krahasuar
The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
Log in
Username
Password
Forgot password? Remind