9 mënyra per ti sjellë pompozitet mobilimit modern

May 23, 2014

Kur ne mendojmë rreth pasurisë, dhomave pompoze e luksoze, ne shpesh mendojmë për hapsirat baroque të zbukuruara me fabrikimi të rënda dhe të praruara në mënyrë perfekte. Por edhe në hapsirat kontemporale e te fresktëta mund të ndiesh "shtrenjtësinë" falë një qilimi prej pellushi apo lyerje të kombinuar mirë. Shkurt: është e gjitha te pëlhura.

1. Linja të pastra manteli në kadife të grimcuar. Ndërkohë që mobiljet janë veshur me tapiceri kadife të grimcuar, kjo mund të duket si një deklarate, të zgjedhurit një ngjyrë neutrale dhe përdorimi i saj në klasike, e frymëzuar nga pjesëxa nga mes-shekulli krijon një pasurim në një hapsirë moderne.
këtu kadifja e grimcuar e mobiljeve ndihmon të krijojë një pompozitet, ndjsi si në librari.

2. Shtoni një mur cilësor "deklarues". Ndonjëherë një përshpëritje është më kapëse vemendjes se një e bërtitur. Kështu, është pikërisht ky mur njëngjyrësh cilësor, i cili menjëherë do tërheqi syrin drejt oxhakut.
Këshille: nqs do përdorni produkte modulare arti në shtëpitë tuaja, sigurohuni të punësoni dikë profesionist, sepse nyjet duhen suvatuar.
 
3. Përqafo elementët industrial. Muret e cimentos dhe tavani në këtë papafingo të lezetshme u lanë të ekspozuara për tu vlerësuar për bukurinë e eger të materialeve të ndërtimit të tyre.

4. Hidhni xhufka poshtë. Përdorni qilima me push të thellë, më tone neutrale për ti shtuar atë ndjesinë  " mezi pres të heq këpucët" në hapsira ku dominojnë sipërfaqe katrore.

5. Përdorni shumë xhamin e ngritur. Trendi i xhamit të ngritur në kuzhinë është sa më gjatë e më gjërë. Xhami është vecanërisht i shkelqyer kur po përdorni një "backsplash" për të krijuar struktura, duke qënë se butësia e tij, sipërfaqja lehtësisht transparente kompleton të dyja, materialet industriale dhe natyrale, duke i injektuar hapsirës një dritë femerore.
6. Shto mobilje të fryra. Mos shko më larg se një kanape klasike për ti shtuar ngrohtësi një ambjenti modern. Ky lloj materiali bën mrekullira dhe është i pa pritur në ambjente me dekorim modern,por ku arkitektura mund të mos jetë.

7. Luaj me ngjyrat. Të krijosh struktura me bojrat është një mënyrë shumë e mirë për të shtuar interes pa shpenzimet e letrës së murit.

8. Shtrime për ngrohtësi. Pse të përdorësh një mbulesë dyshemeje kur mund të përdorësh dhe një shtresë tjetër? thyej të rëndat dhe strukturat e shtrimeve duke vendosur nje qilim xhufkë mbi një tapet marokin me qime të ulta. Sa për efektin imagjinoni versionin modern te nje froni mbreteror të fshehur në truke e fabrika.

9. Zgjidhni një jorgan që nuk heq dorë. Shkoni për një jorgan apo mbulesë të qepur për ti shtuar interes krevati pastel apo neutral. rezultati do jetë i rehatshëm, ftues dhe lehtësisht imperfekt, lloji i krevatit i bërë për të pirë kafe në një mëngjes me shi të së shtunës.

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind