Quantcast

Shtepia ideale per cdo shenje te Horoskopit

Aug 13, 2014

Cdo shenje ne horoskop, ka karakteristikat e veta, te cilat e dallojne dhe e vecojne ne profilin e tij. Per cdo shenje, shijet jane te ndryshme. Influenca te vecanta astereologjike bejne qe cdo shenje te kete shije dhe terheqje te ndryshme per shtepine ku do jeton.
Me poshte po ju listojme shenjat dhe karakteristikat per cdo shenje te horoskopit.
 
Dashi: I perket elementit te zjarrit i cili perfaqeson deshiren dhe energjine kreative te individit, shtepia e tij ideale eshte nje shperthim energjish, ngjyrash te kombinuara me shije.
Ne shtepine e dashur, rremuja eshte rregull, ku cdo gje eshte nenkontroll dhe funksionale. Shtepia e dashit eshte gjithmone e hapur per miqte, per momente festash ose dhe vetem per relax, nuk mungon kurre nje divan i madh dhe shume komod.
 
 
Demi: Shenja e demit eshte e lidhur me stabilitetin dhe vendosmerine. Ne shtepine e demit, do gjenden gjithmone orendi te sofistikuara por ne te njejten kohe dhe shume mikpritese, te ekuilibruara dhe terheqese. Te lindurit ne shenjen e demit, adhurojne kenaqesit e jetes, dashurojne bashkejetesen dhe gatimet e mira. Ambjenti ku kalon me shume kohe kjo shenje eshte kuzhina, ku kalon momente fantastike me miqte dhe familjaret.
 
 
Binjaket: Shtepia ideale e binjakeve, pasqyron plotesisht karakteristikat e kesaj shenje., Brilant, ne levizje te vazhdueshme, binjaket dashurojne ambjentet te arreduara me gusto te holle dhe kurre te ekzagjeruar. Natyra e tyre e dyfishte, e perfaqesuar nga dy binjaket, i con qe te marrin orendi moderne por qe i kombinojne dhe me orendi klasike. Dashurojne te qendrojne ne shoqeri, prandaj nuk duhet qe te mungoj kurre nje verande e madhe.
 
 
Gaforrja: Ben pjese ne shenjat e elementit te ujit, qe perfaqeson imagjinaten, ndjenjat dhe kapacitetin per te dashur te individit. Shtepia ideale e gaforres, eshte nje shtepi intime dhe familjare, nje vend i ngrohte dhe mikprites, ku mbreteron prakticiteti dhe rehatia. Cdo ambjent eshte i karakterizuar nga orendi tradicionale. Shtepia ideale e gaforres eshte e zhytur totalisht ne natyre.
 
 
Luani: Ka nje karakter te forte, i dashuruar me shijen e mire. Luani jeton ne nje shtepi qe te habit per bukurine dhe shijen estetike. Dashuron gjerat e bukura, artin dhe fotografite. Shtepia ideale e luanit eshte, nje apartament luksoz ose nje vile me pishine. Ambjentet te cilat mbahen me me shume merak, jane ambjentet kur qendrohet ne shoqeri. Ku shpesh eshte i rrethuar nga shoqeria per festa ose per darka.
 
 
Virgjeresha: Saktesia e tyre reflektohet edhe ne shtepine e tyre ideale. Nje shtepi praktike dhe e rregullt, ku cdo gje duhet te kete nje vend te sakte. Ne shtepine e virgjereshes ka gjithmone nje ekspozitor, librash, fotografish, apo filmash, gjithmone do kete nje vend ku ti ngjasoje nje studioje. Dashurojne hapesirat dhe funksionalitetin dhe kane qejf ngjyrat e hapura.
 
 
Peshorja: Gjithmone ne kerkim te harmonise, te formes dhe te se bukures, ne shtepine ideale te peshores ambjentet jane elegante dhe te rrafinuara. Ne zodiak shenja e peshores lidhet me grupin me pika kardinale aty ku predominon kreativiteti i cili pasqyrohet edhe ne mobilje, ngjyra dhe ne detaje te tjera. Asnjehere vulgar, rregullimet e tyre dijne gjithmone te habisin te ftuarit qe peshorja pelqen te kete ne shtepi: dhoma e ndenjes dhe e ngrenies jane ambjentet per te cilat perkujdeset me shume.
 
 
Akrepi: per nga natyra kerkuese, akrepit i pelqen te kete nje shtepi me personalitet te madh. Shtepia ideale e akrepit nuk eshte asnjehere shume e mbushur; perkundrazi preferon ambjentet minimale dhe te pastra me disa prekje karakteristike. Ne shtepine e akrepit prakticiteti dhe funksionaliteti duhet te jene ne rend te dites per te mos krijuar asnje lloj shqetesimi. Pelqejne hapsirat dhe nuk duhet te mungoje nje kopsht apo nje terrace e madhe.
 
 
Shigjetari: Ekstrovers, te apasionuar pas udhetimeve dhe shume social, shigjetaret preferojne te jetojne ne shtepi shume praktike dhe te personalizuara por pa shume zbukurime. Pelqyes te etnikes dhe te stilit te formave te ndryshme, shtepia ideale e te lindurve te kesaj shenje eshte nje papafingo e madhe ose nje vile me hapsira te medha te jashtme.
 
 
Bricjapi: enderrimtar te medhenj, shtepia e bricjapit mund te ishte nje keshtjelle apo nje vile me dritare te medha te hapura drejt horizonteve pakufij. Dashurues te rregullit, gjithcka duhet te jete persosmerisht e sistemuar per te jetuar pa shqetesime.hapsira te medha banuese, te ndricuara dhe mikprites jane nje domosdoshmeri per shtepine ideale te kesaj shenje.
 
 
Ujori: asnje zbukurim, orendi apo rremuje. Shtepia e ujorit reflekton plotesisht personalitetin e tyre racional dhe preciz. Ambjente minimale, te pastra dhe te dizenjuara jane karakteristika primare te shtepise ideale te ujorit i cili preferon hapsira te medha dhe te pershtatshme per te mirepritur shoqerine e madhe me te cilen eshte aq i lidhur.
 
 
Peshqit: kreativ, enderrues dhe idealiste, por dhe preciz dhe te dalluar per gusto te mire, peshqit preferojne ambjente me stil nordik, pothuaj suedeze. Shtepia e peshqve eshte e studiuar mire jo vetem per te qene e bukur por dhe funksionale e mikpritese. Dashurues te dizajnit dhe gjerave te bukura, duan dhe vendqendrime te guxuara ku shprehin personalitetin e tyre dhe kreativitetin e madh. Shtepia ideale e peshqve eshte nje apartament i madh me terrace ne qytet ose nje vile e bukur me kopesht.

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind