Quantcast

Si të mobilojmë dhomën e ndjenjes me stil.

Aug 25, 2014
Si ta mobilojmë dhomën e ndenjes me stil: nga salloni më i vogël e deri te më i madhi, nga më moderni te më i sofistikuari, ja 10 ide për të rregulluar dhomën tuaj të ndjenjes.

Për të bërë më mikpritës dhe funksional dhomën e ndjenjes së shtëpisë tuaj, mjafton shumë pak: një divan komod dhe ndoshta dhe nja dy kolltuqë. Një tavolinë e ulët për ta sistemuar mes divanit dhe kolltukut apo përpara divanit do kompletojë dhomën tuaj të ndjenjes. Një murë i pajisur më pas do të bëjë rolin e mbajtësit të gjithckaje që mbani në dhomën e ndjenjes si : libra, foto, televizor. Aksesorë teknologjik etj.

Për mobilimin zgjidhni mobilje dhe komplete në linjë me guston tuaj të arredimit të shtëpisë.  Dhe guxoni: kombinoni mobilje më antike , mbase një komo apo bufe të gjyshes, me mobilje më moderne dhe me dizajn, si për shembull një divan me forma të pastra dhe minimale apo një pupë shumëngjyrshe.

Në qoftë se dhoma juaj e ndenjes dhe aneksi apo kuzhina janë bashkë, të shkrira në një ambient unik, segreti është racionalizimi i hapsirave. Një hapsirë e mirëprojektuar nuk do jetë vetëm praktike por do rezultojë dhe mikpritëse dhe funksionale.Në qoftë se doni ta bëni dhomën e ndenjes relaksuese dhe sa më tepër mikpritëse, përdorni ngjyra dhe tonalitete pastel për mobilimin dhe ngjyrën e mureve. Përveç se kthimit të ambjentit të përshtatshëm për momente relaksi puro, do transformoni dhomën tuaj të ndenjes në një vend tepër të rrafinuar.Zgjidhni tonalitete të hapura në qoftë se doni mobiljet e kohëve antike dhe stilin klasik. Do i dhuroni dhomës së ndjenjes ndriçim dhe stilt ë denjë për shtëpinë më elegante.Në qoftë se dashuroni stilin modern po ju japim një seri me dhoma ndjenjesh origjinale dhe moderne  për ti personalizuar dhe përshtatur sipas gustove të veçanta të secilit individ.

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind