Quantcast

5 menyra per te maksimizuar nje hapesire te vogel

16.01.2014
5 menyra per te maksimizuar nje hapesire te vogel
Nuk ka rendesi madhesia e apartamentit ku jetojme, mund te jete nje studio e vogel, nje dhome apo dhe nje pjese e shtepinese tone prej te ciles duam te fitojme me shume hapesire, mund te perdorni keto ide design per t’ju ndihmuar ju ne dekorin e shtepise tuaj.
1.       Krijoni zona
Mendoni per te gjitha gjerat qe do te deshironii te beni Brenda mureve te shtepise, te punoni , flini, relaksoheni dhe te drekoni e darkoni- dhe me pas arredoni zonat ne baze te aktivitetit qe do te kryeni ne cdo zone.
2.       Perqafoni ndryshimin
Zgjidhni elemente qe mund te ndryshojne perdorim apo te kene me shume se nje perdorim. Merrni nje tavoline qe te funksionoje edhe si tavoline buke por edhe si tavoline pune. Divane qe mund te transformohen ne krevate, kurse pupat mund te jete tavolina te vogl dhe vende per te mbajtur gjera.
Nje gje e rendesishme qe duhet te zbuloni dhe te perdorni ne shtepine tuaj eshte teknologjia wireless, ne te gjithe shtepine tuaj per te beret e mundur ripozicionim e drites dhe te pajisjeve teknologjike te zyres dhe shtepise.
3.       Bejeni cdo elemente te rendesishem
Zgjidhni mobilie dhe elemente decorative qe te ofrojne maksimumin e funksionalitetit perkundrejte hapesires se shkelur me te vogel. Perdorni dy tavolina te vogla te rrumbullakta ne vend te nje tavoline te madhe kafeje.
4.       Vazhdimesia vizuale krijon qetesi
Ne menyre te tille qe te mos pengojne shikimin dhe te krijojne ate iluzion optik sikur hapesira eshte me e madhe.
5.       Personalizo
Mobilje te pershtatura per nevojat tuaja dhe qe mund te shfrytezohem per me shume se nje arsye.


Njoftimet që do të krahasohen

Nuk ka prona per tu krahasuar
The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
Accedi
Nome utente
Password
Hai dimenticato la password? Ricorda