Quantcast

Mini – apartamente: 5 zgjidhje per apartamente nga 40 – 50 metra katrore

31.10.2013
Projekti I studios Polish Firm Pressenter Dasign perfaqeson sfiden e te rikonstrikturuarit dhe te racionalizimit ne menyren me te mire te mundshme nje apartament te 40 metra katroreve. Shtepia eshte projektuar me vemendje te vecante ne organizimin e hapesirave, drites dhe prakticitetit.
Studio Craftdesign ka projektuar dhe realizuar kete loft te madh dhe te vogel, nje hapesire te rreth 35 metra katrore te cilat jane ndare ne 4 ambjente fale nje kubi ne brendesi te te cilit jane krijuar nje banjo dhe siper eshte vendosur nje tavane. Nje familje, nje apartament per te restauruar dhe shume hapesira per te krijuar.
Jane keto premtimet me te cilat eshte nisur projekti nga studio wch-interior.com qe ne mjeshterishte I ka dhene jete nje rezultati te shkelqyer. Studioja e arkitektes Eva Cotman ka projektuar dhe realizuar kete apartament te vogel te 40 metra katrore per nje cift te ri, duke transformuar nje banese te vjeter ne nje shtepi funksionale dhe modern.
Japonezet jane mjeshtra ne artin e optimizimit te hapesires, nese ky art aplikohet ne nje qytet kotik te SHBA, New York, rezultati mund te konsiderohet perfekte. Projekti dhe realizimi I restaurimit te ketij mini-loft jane ndjekur dhe zbatuar nga studioja e arkitektit Kyu Sung Wo.

Njoftimet që do të krahasohen

Nuk ka prona per tu krahasuar
The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
Accedi
Nome utente
Password
Hai dimenticato la password? Ricorda