Case "adesive" per offrire una dimora ai senzatetto londinesi (fotogallery)

25.09.2015
Home of "printed" to provide shelter for the homeless in London (photo gallery)


Arkitekti i ri James Furzer, fitues i disa çmimeve të projektimit, ka nisur një fushatë të "crowdfunding" për të ndërtuar shtëpi për të pastrehët në Londër. "Shtëpitë" janë në të vërtetë kapsula të "stampuara" në muret e ndërtesave.
Projekti është quajtur "shtëpi për të pastrehët". Furzer tha se, edhe pse kjo nuk është një zgjidhje e përhershme për të zhdukur varfërinë nga jeta e këtyre njerëzve, të paktën kjo është një zgjidhje e përkohshme,për të përballuar motin e ftohët gjatë natës.

Rreth 750 njerëz flenë çdo natë në motin e ftohët në rrugët e Londrës, sipas një deklarate nga vetë artisti. Fushata është përcjellë nga faqja Indiegogo dhe qëllimi është për të mbledhur 7 mijë paund, rreth 9597 euro, për të filluar ndërtimin e këtyre prototipeve.
Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Accedi
  Nome utente
  Password
  Hai dimenticato la password? Ricorda