Quantcast

8 gjera para se te shpernguleni

May 15, 2014

Kur shpernguleni ne nje shtepi te re ju nuk harroni te lyeni, te vendosni cdo gje ne vendin e duhur, te lidhni kabullin e antenes. Por ka dhe disa gjera shume me pak te dukshme qe ne ju sygjerojme...
1. Ndryshoni tualetin
. mos harroni te ndryshoni wc e vjeter me nje te ri fringo, dhe jeni qe jeni beni nje pastrim te plote gjithe banjos.
2. Ndryshoni bravat. Asnjeher nuk  i dihet sa kopje celesash ka pasur banuesi i vjeter ...
3. Kontrolloni per brejtes apo buburreca. E di, e shpifur por asnjeher nuk i dihet. Sigurohuni qe mos te kete asnje miush apo insekte ne shtepine tuaj te re. Dezifektoni shtepine e kontrollojeni ate. Lerini dritaret hapur para se te shpernguleni
4. Pastroni para se te shpernguleni. Po sigurisht mundet qe banuesi i meparshem ta kete pastruar shume here, por asnjehere nuk eshte si dora jote. Jepini shtepise suaj te re pastertine tuaj
5. Pastro dhe dezifekto frigoriferin. Duke supozuar qe shtepine e bleni me frigorifer brenda,nuk beni keq ta pastroni ate shume mire. Fundja ushqimi eshte shume i rendesishem te jete i paster e i shendetshem
6. Meqe ra fjala.. Filloni me ushqime e ereza te reja.Mos shkoni te kutia e vjeter e salces.
7. Merr ne konsiderate mobiljet. Pasi ti vendosni njehere do jete e veshtire ti zhvendosni perseri
8. Projekto hapsiren tende. Mat hapsiren tende te re duke mbajtur parasysh lenien e hapsires qe do i duhet personave pergjegjes per levizjen e mobiljeve etj.

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind