Agjentet imobiliar, qe te rrisesh rrogen duhet te besh tatuazh!!!

Jun 10, 2013
Agjentet imobiliar, qe te rrisesh rrogen duhet te besh tatuazh!!!

Cudia vjen si gjithmon nga Amerika. Tashme e dime se sa perpiqen amerikanet per te shitur nje prone, kemi pare sherbimet vidio dhe sete fotografike me model dhe modele profesioniste (pak te veshura), gjithashtu edhe se si e perfshijne bleresin ne trataktiva duke i dhene nje furnizim te plote me birre te fresket, per te festuar inagurimin e shtepise se re. Por kesaj radhe kemi te bejm me dicka shume me ndryshe edhe pse nuk ka te beje fare me klientin potencial, por vet agjentet imobiliar.

Me shume se 1000 puntoret e Rapid Realty, nje nga me te rendesishmit ne franchising e real estateve ne SHBA.do te mund te perfitojne ne nje rritje te mire rroge (behet fjale per 15%), me kusht qe te bejne tatuazh logon e firmes ne nje pjese te dukshme te trupit. Idea i ka ardhur administratorit te deleguar, italo amerikani Anthony Lolli, qe me shume mundesi iniciativen e ka marre nga disa biznese te tjera qe kane bere nje gje te tille, si pershembull kazinoja on line Golden PLace e cila paguan ndryshe personat qe pranojne te bejne tatuazhin, duke u bere kshu nje reklam levizese. Ose eshte frymezuar nga disa prinder te cilet vune ne ankand ne eBAY emrin e femijes se tyre duke u thene se jane te gatshem te vene emrin e ciles do kopani qe do jepte oferten me te larte.

Sipas raportimeve te mediave amerikane, pavaresisht se Rapid Realty e drejtuar nga Lolli eshte cilesuar nje nga 10 kompanit me te mira ne franchising, qe nga dalja e ketij lajmi deri me sot vetem 40 punonjes te kompanis kane pranuar qe te vendosin tatuazhin e perhershem ne trupin e tyre, logoja e kompanis ka si simbol 2 R (RR) simbol i Rapid Realty

Njoftimet që do të krahasohen

  Nuk ka prona per tu krahasuar
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind